kasy fiskalne

Audyty

audyt
AUDYT OPTYMALIZACJI KOSZTÓW WYDRUKU W ŚRODOWISKU PRACY

Koszt druku ma bardzo duży wpływ na wynik finansowy firmy. Do jego obniżenia nie wystarczy wymiana drukarek na bardziej wydajne. Obecnie firmy sięgają po nowoczesne oprogramowanie, by zbudować przemyślany system środowiska druku.

Dyscyplina finansowa w sferze kosztów druku w zdecydowanej większości przedsiębiorstw i organizacji praktycznie nie istnieje. Aż dziewięć na dziesięć przedsiębiorstw w ogóle nie monitoruje tych kosztów. A chodzi o kwoty niebagatelne. Szacuje się, że koszty związane  z tworzeniem i obiegiem dokumentów (nie tylko z drukiem) pochłania od 5 do 15 proc. przychodów dużych firm. Według firmy analitycznej Gartner kompletna optymalizacja procesu druku pozwala osiągnąć oszczędności nawet do 30 proc.

Pierwszym krokiem do stworzenia optymalnego systemu wydruku dokumentów w firmie jest uzmysłowienie sobie istniejącego problemu i poważne potraktowanie sprawy. Niestety w większości organizacji koszty wydruku są analizowane głównie przez pryzmat kosztów zakupu drukarki czy urządzenia wielofunkcyjnego, co  stanowi zaledwie od 5 do 15 proc. całkowitych kosztów związanych z ich eksploatacją.”[1]

Nasza firma proponuje audyt wewnętrzny obejmujący analizę wydruku polegający na:

  • sprawdzeniu warunków organizacyjnych,
  • ocenie używanego środowiska druku,
  • dostosowaniu optymalnej ilości urządzeń,
  • wdrożeniu systemu zarządzania dokumentami.

Posiadamy możliwości wykonania audytu w dwóch wariantach:
1. Darmowe ( sprawdzanie warunków organizacyjnych, ocena używanego środowiska druku,)
2. Płatne ( długotrwały proces pozwalający na wdrożenie systemu zarządzania dokumentami oraz dostosowanie optymalnej ilości urządzeń ).

Analiza środowiska wydruku pomaga w sposób przejrzysty ocenić koszty oraz poprawić efektywność pracy urządzeń, a w rezultacie pokazuje w jaki sposób można zaoszczędzić środki finansowe, na czym zależy każdej organizacji.

Ponadto audyt pozwala:
– uzyskać nowe funkcjonalności, dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań technologicznych,
– zwiększyć bezpieczeństwo danych,
– ograniczyć przestoje związanych z awariami sprzętu, dzięki zastosowaniu dostępnych aplikacji                   służących do zarządzania wydrukiem,
– zwiększyć wydajność i satysfakcję  pracy.

1a

[1] Rzeczpospolita, Poradnik przedsiębiorcy: oszczędności w firmie. Dodatek specjalny.